Strona główna DAC-TER akcesoria meblowe i okucia meblowe

Prowadnice do szuflad drewnianych Movento BLUMProwadnice meblowe / Prowadnice do szuflad drewnianych Movento BLUM   [poprzednia] / [następna]

System TIP-ON BLUMOTION do TANDEMBOX

TIP-ON BLUMOTION – dwie funkcje, fascynujące połączenie

TIP-ON BLUMOTION do TANDEMBOX - Otwieranie poprzez lekkie naciśnięcie powierzchni frontu, płynny ruch oraz delikatne i ciche zamykanie – technologia TIP-ON BLUMOTION do TANDEMBOX to doświadczenie komfortu i harmonijnego ruchu. I najlepsze: ruch jest wspomagany wyłącznie mechanicznie.
Wysoka funkcjonalność - Duży obszar aktywacji na powierzchni frontu sprawia, że TIP-ON BLUMOTION do TANDEMBOX oferuje zachwycający komfort obsługi szuflad bez uchwytów. Opcjonalna synchronizacja pozwala dodatkowo zwiększyć obszar aktywacji.
Niewielka szczelina frontu - TIP-ON BLUMOTION można zrealizować przy niewielkiej szczelinie frontu wynoszącej 2.5 mm, dlatego jest on odpowiedni również do kuchni.
Regulacja w 4 wymiarach - Regulacja w 4 wymiarach pozwala uzyskać precyzyjny układ szczelin. Regulacja głębokości jest zintegrowana i przeprowadzana bez użycia narzędzi przy pomocy pokrętła regulacji.
TIP-ON BLUMOTION do TANDEMBOX jest idealnym, mechanicznym rozwiązaniem do mebli bez uchwytów. Podstawą jest tu specjalnie dopasowana prowadnica TANDEMBOX. Za pomocą różnych jednostek TIP-ON BLUMOTION można zrealizować różne długości i zakresy obciążenia. Wszystkie pozostałe komponenty można stosować uniwersalnie. W ten sposób TIP-ON BLUMOTION do TANDEMBOX oferuje odpowiednie rozwiązanie do każdej sytuacji.

Program:
* Pełny wysuw w długościach od 270 - 650 mm
* Obciążenie dynamiczne 30 i 65 kg
* Jednostki TIP-ON BLUMOTION o różnej sile, by dopasować otwieranie i zamykanie w zależności od obciążenia i długości
* Opcjonalna synchronizacja od szerokości korpusu 300 mm
* Opcjonalny uchwyt relingu synchronizacji i kątownik podpierający dno są zalecane od szerokości korpusu 750 mm

Montaż i regulacja
Większość elementów TIP-ON BLUMOTION do TANDEMBOX jest montowana bez użycia narzędzi. Natomiast szuflady są realizowane tak jak do tej pory. Dodatkowa obróbka, np. w przypadku stosowania uchwytów frezowanych lub listwowych, nie jest konieczna. Regulacja w 4 wymiarach pozwala uzyskać precyzyjny układ szczelin. Regulacja głębokości jest zintegrowana i przeprowadzana bez użycia narzędzi przy pomocy pokrętła regulacji.

 
TIP-ON BLUMOTION montaż (film mp4 14MB)
 
TIP-ON BLUMOTION (katalog pdf 12MB)

System prowadnic MOVENTO
Co wyróżnia MOVENTO?

Nowe rozwiązanie zachwyca najwyższą jakością ruchu - od otwierania do zamykania. Zsynchronizowany delikatny ruch zapewnia jeszcze wyższą jakość. Dodatkowo do nowego komfortu ruchu Blum oferuje przy MOVENTO nowy komfort regulacji. Pokazana po raz pierwszy, 4-wymiarowa regulacja frontu nie wymaga montażu dodatkowych elementów. Oprócz sprawdzonej regulacji wysokości i nachylenia, układ szczelin może także zostać niezwykle dokładnie ustawiony za pomocą nowej regulacji bocznej i głębokości - bez użycia narzędzi - nawet przy najmniejszych szczelinach oraz przy wpuszczanych frontach. MOVENTO jest przystosowany do obciążenia dynamicznego 40 i 60 kilogramów i odznacza się wysoką stabilnością i bardzo małym stopniem opadania. Ten nowy system prowadnic jest się dzięki temu idealnym rozwiązaniem przy aktualnym trendzie na szerokie i nisko osadzone szuflady, jak i przy stosowaniu ciężkich frontów.

Nowa prowadnica MOVENTO charakteryzuje się wysokim stopniem stabilności oraz małymi wartościami opadania. Sprawdza się to szczególnie w przypadku szuflad, które znajdują się nisko nad podłogą. Niewidoczna dla użytkownika, opcjonalna stabilizacja boczna jest idealna do szerokich szuflad o małych długościach nominalnych. Dodatkowo nie wymaga ona obróbki korpusu i szuflady. Nawet w przypadku zastosowania stabilizacji bocznej mogą Państwo korzystać z komfrotu oferowanego przez systemy SERVO-DRIVE i TIP-ON.

System prowadnic MOVENTO
OTWIERANIE
Zoptymalizowane właściwości szuflady sprawiają, że nawet mały nakład siły wystarczy, by ta otworzyła się delikatnie i zachwyciła płynnym ruchem. Jest to odczuwalne szczególnie w przypadku małych i lekkich szuflad oraz tych z małymi uchwytami.
System prowadnic MOVENTO
RUCH
Odporne na mechaniczne zużycie wałki z tworzywa sztucznego znajdujące się w wózku jezdnym oraz synchronizacja elementów składowych prowadnicy zapewniają najwyższy komfort ruchu. Dzięki temu szuflady wysuwają się cicho, równomiernie oraz płynnie.
System prowadnic MOVENTO
ZAMYKANIE
Niezależnie od ciężaru szuflady oraz siły z jaką została ona zamknięta: nasz znany i ceniony system BLUMOTION, działając adaptacyjnie, troszczy się o delikatne i ciche zamykanie.

Nowy stopień regulacji

W nowym systemie MOVENTO, oprócz sprawdzonej regulacji wysokości i nachylenia, także układ szczelin może zostać niezwykle dokładnie ustawiony za pomocą nowej regulacji bocznej i głębokości. Regulacja głębokości jest opcjonalna i znajduje zastosowanie w przypadku frontów wpuszczanych. Szybko, łatwo oraz bez użycia narzędzi – tak osiągną Państwo idealny układ szczelin. Ponadto zbędna staje się również obróbka szuflady.

System prowadnic MOVENTO
1. Regulacja boczna - przebiega za pomocą sprzęgła; w razie konieczności korektę tej regulacji należy przeprowadzić z tyłu na prowadnicy.
System prowadnic MOVENTO
2. Regulacja wysokości

System prowadnic MOVENTO
3. Regulacja nachylenia

System prowadnic MOVENTO
4. Regulacja głębokości
 

System prowadnic MOVENTO
System prowadnic MOVENTO
System prowadnic MOVENTO
Nawet wąskie szczeliny mogą zostać optymalnie dopasowane: dzięki 4-stopniowej regulacji

 
System prowadnic MOVENTO
MOVENTO z opcjonalną funkcją SERVO-DRIVE

Opcjonalnie z prowadnicą MOVENTO ze zintegrowanym systemem cichego zamykania BLUMOTION można zastosować nasze elektryczne wspomaganie otwierania SERVO-DRIVE. Dzięki temu otwieranie będzie zaskakująco łatwe: wystarczy delikatne naciśnięcie na front. Jest to szczególnie praktyczne w przypadku mebli bez uchwytów.

MOVENTO ze zintegrowaną funkcją TIP-ON

System MOVENTO jest również dostępny ze zintegrowanym systemem TIP-ON. Zastosowanie mechanicznego wspomagania otwierania TIP-ON nie wymaga dodatkowego miejsca z tyłu lub pod szufladą.

System prowadnic MOVENTO

Firma Dac-ter dziękuje firmie Blum za udostępnione materiały      


[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ]

Powrót na stronę główną       /       Powrót na górę
 
Katalog firmy Dac-ter - akcesoria i okucia meblowe - kopiowanie zabronione