Stelaże podnoszone / opuszczane pozwalają zwiększyć komfort pracy w biurze czy codzienności w domu. Określenie "prawidłowa postawa ciała" nie istnieje.
"Prawidłowa" to często znaczy inna, różna, zmieniana aby uniknąć statycznej pozyscji. Statyczna pozycja powoduje napięcie spoczynkowe mięśni, a to spowalnia przepływ krwi.
W konsekwencji czego mięśnie się męczą i odczuwamy dyskomfort, który wzbudza chęć ruchu. Naturalna odpowiedź na dyskomfort to podświadoma zmiana pozycji, jednakże ma to niewielki wpływ na przepływ krwi w mięśniach.
Napięcia spoczynkowego mięśni można się pozbyć tylko poprzezz ruch mięśni. Na przykład, zmiana pozycji siedzenia na stanie (lub odwrotnie), spacerowanie zwiększa przepływ krwi w zmęczonych mięśniach i "doładowuje" je.
Skutki długotrwałej pracy siedzącej Na przekór opinii, siedzenie które jest rozlużniające szkodzi plecom. Ciągłe siedzenie zwiększa obciążenie dysków kręgowych i powoduje: bóle w okolicach karku, barków czy pleców. Zdaża się również nieprzyjemne uczucie cięzkości w kończynach dolnych.
Skutki pracy stojącej Praca tylko stojąca to zbyt duże obciążenie dla nóg, które powoduje bóle, obrzeki, żylaki, zmęczenie spoczynkwoe mięśni, bóle odcinka lędźwiowego, zmęczenie barków i karku.
Specjaliści ds. higieny pracy zalecają 50% czasu pracy w pozycji siedzącej, 25% w pozycji stojącej oraz 25% w ruchu. W ciągu godziny należy zmienić pozycję pracy 2-4 razy.
Krótkie stanie ale częstsze jest zdrowsze niż stanie długie, ale rzadkie. Należy unikać stania spoczynkowego (bez ruchu). Faza pracy stojącej nie powinna być dłuższa niż 20 minut.
Idealnym rozwiązaniem jest możliwość regulacji poziomu wysokości miejsca pracy, dostosowując ją do pozycji stojącej a następnie siedzącej (lub odwrotnie). Dzięki czemu odczuwalne jest zmniejszenie uczucie dyskomfortu, zwiększenie zadowolenia z pracy, zwiększona koncentracja i produktywność.
|
|
Stelaż podnoszony elektrycznie ROL ERGO EPI 650
ROL ERGO EPI 650 pozwala na dobre dostosowanie wysokości biurka do indywidualnych cech użytkownika.
Stelaż oferuje aż 650 mm różnicy pomiędzy najniższym a najwyższym położeniem blatu biurka – najniższe położenie to 617 mm, najwyższe 1267 mm.
Dzięki zastosowaniu dwóch 3-segmentowych kolumn o przekroju prostokątnym (najszerszy segment na dole) uzyskano wysoką stabilność boczną stelaża.
Stelaż wyposażony jest w system wykrywania kolizji – przy napotkaniu na przeszkodę podczas podnoszenia lub opuszczania, następuje automatyczne zatrzymanie.
Przez zastosowanie teleskopowych łączników poprzecznych stelaż daje możliwość bezstopniowej regulacji szerokości biurka.
* wysokość stelaża w najniższej pozycji 617 mm, w najwyższej 1267 mm * szerokość blatu biurka: maks. 2100 mm * segmenty kolumn podnoszą się natychmiast, dzięki opatentowanej technologii synchronizacji
* sterownik z pamięcią 2 wysokości * zasilacz + kable 730 mm, zasilające 2 kolumny
* nawet po 10 tysiącach cykli “góra/dół” nie występują widoczne ślady otarć powierzchni * udźwig 120 kg * 2 silniki * prędkość podnoszenia 30 mm/sek * zużycie energii w stanie gotowości 0,5 W
* standardowe kolory (lakierowane proszkowo): RAL 9006 srebrny, RAL 9016 biały |