Strona główna DAC-TER akcesoria meblowe i okucia meblowe

Zawieszki i mocowania szafekZawieszki do szafek / Zawieszki i mocowania szafek   [poprzednia] / [następna]

Listwa montażowa (typ 875)

listwa montażowa
Listwa montażowa do zwieszek
Materiał: stal
Długość: 2000mm
Obciążenie: do 300kg

Listwa montażowa

listwa montażowa
Listwa montażowa do zwieszek
Materiał: stal
Długość: 1000, 2000, 3000mm

Płytka montażowa 890 do zawieszek typ 801

Płytka montażowa 890 do zawieszek typ 801
Płytka montażowa 890 do zawieszek typ 801
Materiał: stal
Wymiary: 60x50mm
 

Zawieszka regulowana typ 806 inox

 

Zawieszka do szafek górnych mocowana wewnątrz.
Zawieszka typu 806 - składa się z części montowanej do mebla oraz z osłony w różnych wykończeniach. Zawieszka nie tylko spełnia wyśrubowane normy techniczne, ale dzięki osłonie jest także bardzo elegancka - wewnątrz mebla nie są widoczne żadne elementy służące do mocowania i regulacji. Najpopularniejsza konfiguracja - z osłoną INOX (metal) nadaje uniwersalny charakter każdemu rodzajowi mebli - kuchennych, salonowych, łazienkowych. Regulacja: 37 mm w poziomie i 48 mm w pionie. Udźwig 65kg na szt (130kg na parę)

 

 

Zawieszka regulowana Blum

zawieszka regulowana Blum
lewa i prawa
Materiał: tworzywo sztuczne i stal
Kolorystyka: biała, brązowa, kremowa

Zawieszka regulowana

zawieszka regulowana
lewa i prawa
Materiał: tworzywo sztuczne i stal
Kolorystyka: biała, brązowa, beżowa, srebrna

Zawieszka regulowana uniwersalna

zawieszka regulowana uniwersalna
Materiał: tworzywo sztuczne i stal
Kolorystyka: biała, bukowa, srebrna
 

Zawieszka regulowana mimośrodowa

zawieszka regulowana mimośrodowa
Materiał: tworzywo sztuczne i stal
Kolorystyka: brązowa
 

Zawieszka do paneli i luster 814.35

 

Zawieszka do paneli i luster 814.35

Cechy produktu
* materiał: stal/tworzywo sztuczne
* nośność (kg): 10 kg/sztukę (podana nośność zawieszki panelowej jest wynikiem testów i odnosi się do poprawnie ułożonych i zamontowanych paneli. Nie uwzględnione zostały odchylenia spowodowane kostrukcją gotowych paneli oraz sposobem montażu ściennego.)
* możliwość regulacji wysokości: 8 mm
* możliwość regulacji bocznej: 2 mm
* zabezpieczenie (funkcjonuje tylko przy poprawnym montażu wskazanym na rysunku)
* wymiary montażowe można wykonać frezem pod zawias ø 35mm rysunek montażowy

 
Zawieszka 814.35 - montaż (film mp4 7MB)
 

 

Zawieszka regulowana typ 807

zawieszka regulowana typ 807

 

Zawieszka 807 wykonana jest całkowicie z najwyższej jakości metalu z zamontowanymi 4 dyblami o ø10 mm oraz dwoma miejscami na dodatkowe wkręty. Posiada dwie czołowe regulacje: 22 mm w pionie i 19 mm w poziomie. Produkt jest prosty w montażu. Do ściennej płytki montażowej dosuwamy szafkę z zamontowaną zawieszką, w momencie dociśnięcia, poprzez zatrzask, następuje zawieszenie mebla – działa to jak zawiasy klip. Zastosowany system mocowania jest w stanie przenosić ciężar udźwigu do 240 kg na parę (120 kg na szt). Jednocześnie zawieszona szafka nie wymaga jakichkolwiek podpórek, kątowników itd. Z uwagi na swoje niewielkie rozmiary zawieszki można stosować także w systemach szuflad w pełnej zabudowie. rysunek techniczny

 


przykład zastosowania
 

Zawieszka regulowana typ 801

zawieszka regulowana typ 801

 

Zawieszka 801 wykonana jest całkowicie z najwyższej jakości metalu z zamontowanymi 4 dyblami o ø10 mm oraz dwoma miejscami na dodatkowe wkręty. Posiada dwie czołowe regulacje: 28 mm w pionie i 25 mm w poziomie. Produkt jest prosty w montażu. Do ściennej płytki montażowej dosuwamy szafkę z zamontowaną zawieszką, w momencie dociśnięcia, poprzez zatrzask, następuje zawieszenie mebla – działa to jak zawiasy klip. Wymaga płytki montażowej typ 890. Udźwig 100kg na szt (200kg na parę)

 

 

Zawieszka regulowana typ 805

zawieszka regulowana typ 805

 

Zawieszka 805 była pierwszm typem zawieszek do szafek dolnych i pozostaję nadal w sprzedaży. Posiada atestowany ciężar udźwigu 300 kg i bardzo prosty system mocowania. Ciekawostką jest fakt, że ten produkt znalazł także zastosowanie do wysokich regałów i systemów zabudowy – dzięki dużemu udźwigowi i prostemu montażowi znacznie lepiej zabezpiecza mebel niż standardowa zawieszka. Znacznym ułatwieniem są także specjalne listwy (pojedyńcze, podwójne i 2 metrowe) umożliwiające szybkie zapięcie zawieszki.

 

 

Zawieszka regulowana typu 816 (z lewej) i 818 (z prawej)

zawieszka regulowana typu 816 i 818

 

Zawieszka typu 816 oraz typu 818 reprezentuje inny rodzaj zawieszek do szafek górnych - jest mocowana na plecach mebla przez co jego wnętrze jest wolne od jakichkolwiek mocowań - posiadaja jedynie dwa otwory do regulacji (także niewidoczne pod zaślepkami). Zaletą zawieszki jest także fakt, że może być mocowana zarówno na listwie jak i na dyblach. Regulacja: 25 mm w poziomie i 18 mm w pionie.

 

Zawieszka typu 814 do paneli

zawieszka typu 814 do paneli

 

Jedynym do tej pory sposobem mocowania paneli do ściany było ich przykręcenie bez możliwości korekty błędu, w tym wypadku wykorzystuje się tylko front panelu. Zawieszka typu 814 zmienia tę sytuację. To jedyne tego typu rozwiązanie na rynku, które pozwala wykorzystać nie tylko front, ale i górę panelu oraz jego dowolny montaż/demontaż. Uchwyt przykręcamy od wewnątrz panelu, a dolna część zawieszki posiada zaczep, który wchodzi za standardową listwę montażową. Są dwa typy zawieszek – ze sprężyną i bez. Przy szerokich panelach na górze montujemy uchwyty bezsprężynowe, a na dole ze sprężyną. Regulujemy tylko górnymi zawieszkami – dolne same, dzięki sprężynom, dostosowują swoje położenie. Grubość uchwytu wynosi 8 mm, regulacja pionowa ± 10 mm, pozioma dowolna na listwie.

 

Zawieszka regulowana typ 821

zawieszka regulowana typ 821

Zawieszka regulowana typ 821 jest całkowicie schowana w bocznym panelu, co sprawia, że szafki wiszące bez tylnych paneli prezentują się w sposób bardzo elegancki. Szczególnie nadaje się do regałów. W całości wykonana jest z metalu. Zawieszka może być umieszczona na dowolnej wysokości panelu dzięki czemu może być zamontowana więcej niż jedna na panel co może być szczególnie ważne w przypadku nierównych ścian. Zakres regulacji: 18mm w wysokości i 12mm w głębokości. Zawieszka występuje w typach: lewa, prawa. Płytka montażowa sprzedawana jest oddzielnie.
Rysunek techniczny

Firma Dac-ter dziękuje dystrybutorowi za udostępnione materiały      


[ 1 ]

Powrót na stronę główną       /       Powrót na górę
 
Katalog firmy Dac-ter - akcesoria i okucia meblowe - kopiowanie zabronione